Otwarte spotkanie z prof. Adamem Bodnarem
Otwarte spotkanie z prof. Adamem Bodnarem
Kategoria: Aktualności
1.02.2023
Godz: 10:49
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

10 lutego br. o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, ul. Parkowa 1 odbędzie się otwarte spotkanie z prof. Adamem Bodnarem, autorem książek “Nigdy nie odpuszczę” oraz “Obywatel PL”.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Organizatorami są Fundacja MLB, Miasto Zgorzelec, Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu.

Podczas spotkania oraz przed będzie możliwość zakupienia w promocyjnej cenie książki profesora Adama Bodnara “Nigdy nie odpuszczę” za kwotę 35 zł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zgorzelcu.

Adam Bodnar – dr hab. nauk prawnych, profesor Uniwersytetu SWPS, od sierpnia 2021 r. Dziekan Wydziału Prawa w Warszawie Uniwersytetu SWPS, profesor wizytujący na Uniwersytecie w Kolonii (Academy for European Human Rights Protection), senior fellow w Democracy Institute Uniwersytetu Środkowo-Europejskiego (CEU) w Budapeszcie; Rzecznik Praw Obywatelskich VII kadencji (09.2015 – 07.2021); w latach 2004 – 2015 współpracownik Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (jako koordynator Programu Spraw Precedensowych, a następnie jako sekretarz i wiceprezes zarządu); obecnie członek rad doradczych krajowych i międzynarodowych organizacji, w tym World Organization Against Torture (OMCT), International IDEA, World Justice Project, Liberties oraz Fundacja Obywatelskich Ruchów Demokratycznych; publicysta stale współpracujący z „Gazetą Wyborczą” oraz internetowym wydaniem „Polityki”; prowadzi także autorski program BOS w Radio TOK FM (wcześniej przez rok prowadził audycję Prawy Adam w Radio Newonce); laureat krajowych i międzynarodowych nagród za zasługi dla ochrony praworządności i praw człowieka.

https://www.facebook.com/adbodnar

https://www.instagram.com/adbodnar/?hl=pl

Przed spotkaniem każdy mieszkaniec, który myśli o studiowaniu będzie miał możliwość zapoznania się z ofertą uczelni wyższych.

10 lutego 2023 r., w godz. 15.00 – 17.00 Fundacja MLB wspólnie z miastem Zgorzelec organizuje I Forum Edukacyjne.

Wystawiają się: Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, KANS – Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej górze, Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie / Filia w Zgorzelcu, Łużycka Szkoła Wyższa w Żarach, Hochschule Zittau – Görlitz.

Źródło: Fundacja Make Life Better – MLB

Unia Europejska Banner