Paweł Pilczuk stypendystą 3. stopnia NASK-BIP w 2022 roku
Paweł Pilczuk stypendystą 3. stopnia NASK-BIP w 2022 roku
Kategoria: Aktualności
27.04.2022
Godz: 07:30
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Nauczyciel informatyki Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu pan Paweł Pilczuk znalazł się wśród nielicznych nagrodzonych stypendiami, ufundowanymi przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy w ramach Programu Stypendialnego Olimpiady Informatycznej.
Podczas uroczystości zakończenia XXIX Olimpiady Informatycznej, w ramach Programu stypendialnego Olimpiady Informatycznej, 22 wybitnych nauczycieli informatyki zostało wyróżnionych stypendiami ufundowanymi przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy w ramach Programu Stypendialnego Olimpiady Informatycznej, którego patronem jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, a bezpośrednim pomysłodawcą minister Janusz Cieszyński. W programie nagradzani są nauczyciele za systemową pracę z uczniami uzdolnionymi informatycznie, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz przygotowań do startu w Olimpiadzie Informatycznej.
Pan Paweł Pilczuk od lat pracuje jako nauczyciel informatyki w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu. Uczy informatyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Rokrocznie przygotowuje uczniów do matury rozszerzonej z informatyki. W ubiegłym roku średni szkolny wynik matury z informatyki to 67%, przy średniej ogólnopolskiej 38%.
W 2011 r. Pan Paweł nabył uprawnienia instruktora Akademii Cisco, dzięki czemu w szkole działa jedyna w powiecie Lokalna Akademia Cisco, a uczniowie korzystają z kursów i szkoleń według programu Cisco Networking Akademy. Oprócz Akademii Cisco Liceum współpracuje z Python Institute oraz C++ Institute. Regularna współpraca z PWr i UWr pozwala uczniom uczestniczyć w zajęciach z robotyki, oraz wielodniowych obozach matematycznych i programistycznych.
Obecnie nauczyciel pracuje przy projekcie Fundacji Rozwoju Informatyki we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem Wrocławskim “Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu”. Uczestniczył w dwóch 5-dniowych warsztatach dla nauczycieli, projekt skupia około 50 najlepszych szkół na terenie Polski. Dzięki temu uczniowie mają okazje brać udział w zajęciach dodatkowych z informatyki, zajęciach ze studentem, obozach naukowych, czy turniejach programistycznych.

Lista nagrodzonych:
https://oi.edu.pl/l/29oi_stypendia_nauczyciele/

Informacja na stronie ministerstwa:
Minister Janusz Cieszyński podczas finału Olimpiady Informatycznej: „Jesteście przyszłością polskiej cyfryzacji” – Cyfryzacja KPRM – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Źródło: Liceum im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner