Pętla indukcyjna w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu
Pętla indukcyjna w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu
Kategoria: Aktualności
5.10.2021
Godz: 13:15
Redaktor: BP BP
Drukuj

W Biurze Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu została zainstalowana pętla indukcyjna, która ma za zadanie pomóc osobom z dysfunkcją słuchu podczas załatwiania spraw urzędowych.

Pętla indukcyjna to urządzenie, które przesyła dźwięk bezpośrednio do aparatu słuchowego osoby słabosłyszącej. Może służyć zarówno jednej, konkretnej osobie z dysfunkcją słuchu, jak i grupie ludzi z tą niepełnosprawnością.

Użytkownik aparatu słuchowego  wyposażonego w odbiornik pętli indukcyjnej słyszy czysty dźwięk bezpośrednio z mikrofonu prelegenta. Pozwala to wyeliminować problemy związane z niekorzystną akustyką pomieszczenia.

Aby skorzystać z pętli indukcyjnej należy przełączyć aparat słuchowy na tryb indukcyjny (z trybu M na T). System jest bezobsługowy, nie są wymagane żadne dodatkowe urządzenia, gdyż cewka odbiorcza jest wbudowana w aparat słuchowy.

Aparaty słuchowe pracują zwykle w dwóch trybach:

„M” – „mikrofon”– wykorzystujący wbudowany mikrofon, umożliwiający odbiór dźwięków z otoczenia

„T” – „telefon” – pozwalający na odsłuchiwanie dźwięku ze słuchawki telefonicznej przy wyłączonym mikrofonie oraz co dla nas ważne – umożliwiający korzystanie ze wspomnianej cewki indukcyjnej. Wyboru dokonujemy za pomocą przełącznika, który ustawiamy w jednej z dwóch pozycji „M” lub „T”.

Zakup zrealizowany w ramach projektu “Dostępny samorząd lokalny w województwie dolnośląskim i lubuskim”, realizowany przez Fundację Eudajmonia współfinansowany przez Unię Europejska z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

“Dostępny samorząd lokalny w województwie dolnośląskim i lubuskim”

źródło; media

Unia Europejska Banner