Piknik Europejski w Zespole Szkół Tęcza
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov

W czwartek, 19 maja 2022 r. w Zespole Szkół Tęcza w Zgorzelcu odbył się Piknik Europejski pod hasłem „Muzyka i sztuka”, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły ze Zgorzelca oraz partnerskiej Regenbogengrundschule w Goerlitz.

Oprócz występów taneczno-wokalnych, gospodarze przygotowali cały szereg atrakcji m.in. stanowisko sensoryczne, dmuchane place zabaw, łamigłówki oraz smaczne przekąski.

Na zaproszenie gospodarzy w wydarzeniu udział wzięli Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska, Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik oraz Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyna Radzięta.

Piknik był doskonałą okazją do zabawy, edukacji i rekreacji na świeżym powietrzu. Dzięki temu uczniowie przezwyciężają bariery językowe oraz mają okazję do integracji z rówieśnikami.