Piknik historyczny w Jagodzinie
Piknik historyczny w Jagodzinie
Kategoria: Aktualności
7.08.2023
Godz: 10:30
Redaktor: BP BP
Drukuj

W sobotę 5 sierpnia br. w Jagodzinie odbył się “Piknik Historyczny”. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie “Moja Wieś Jagodzin”, Rada Sołecka Sołectwa Jagodzin, Grupa Seniorów z Jagodzina oraz OSP Jagodzin.

Na zaproszenie organizatorów udział w wydarzeniu wziął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

Organizatorzy starannie przygotowali różnorodne atrakcje, które miały na celu zainteresowanie i zabawę zarówno dorosłych, jak i dzieci tj.: pokazy motocykli z czasów II WŚ, pokaz mody z lat 20. i 30. XX wieku, pokaz historycznych przedmiotów z okolic Jagodzina i nie tylko, wystawa pojazdów i mechaniki PRL, strefa atrakcji dla dzieci z warsztatami plastycznymi, stoiska gastronomiczne, konkursy i zawody sportowe i wiele innych.

Piknik historyczny w Jagodzinie pozwolił przenieść uczestników w podróż w czasie. Należy pamiętać, iż historia ma ogromne znaczenie dla rozwoju i tożsamości każdej społeczności, a wydarzenia takie jak ten piknik stanowią piękne hołdowanie przeszłości.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023.

Fot. GCKSiR w Węglińcu

Unia Europejska Banner