Piknik strażacki w Radomierzycach
Piknik strażacki w Radomierzycach
Kategoria: Aktualności
6.06.2022
Godz: 13:21
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

W sobotę 4 czerwca na terenie CRT w Radomierzycach odbył się „Piknik Strażacki” z okazji Dnia Strażaka przypadający na 4 maja oraz Dnia Dziecka.

W spotkaniu udział wzięli strażacy z Polski i Niemiec, druhowie z MDP oraz zaproszeni goście.

Po oficjalnym przywitaniu Prezes OSP Radomierzyce Sławomir Myśliwiec oraz Komendant Straży Pożarnej z Hagenwerder / Tauchritz Rainer Gothert podpisali list intencyjny z okazji 20-lecia współpracy obu jednostek.

Podczas pikniku 6 druhów z MDP otrzymało honorowe odznaczenia, a Prezesi z jednostek OSP Trójca, Radomierzyce, Gronów, Sławnikowice i FF Hagenwerder/Tauchritz otrzymali okolicznościowe upominki.

Drużyny MDP z Polski i Niemiec brały udział w konkurencji „SPITZENHAUS” – gaszenie domku oraz tor przeszkód. Podczas festynu odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Dla dzieci organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Dla najmłodszych m.in. ścianka wspinaczkowa, dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy.

Wśród zaproszonych gości był Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, włodarze Gminy Zgorzelec, Radni i Sołtysi, Dyrektorzy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele służb mundurowych – Straży Pożarnej i Straży Granicznej z Polski i Niemiec.

Unia Europejska Banner