Podróż do Niemiec – nowe obostrzenia
Podróż do Niemiec – nowe obostrzenia
Kategoria: Aktualności
23.10.2020
Godz: 10:25
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Od soboty, 24.10.2020 r. godz. 0:00 cała Polska jest uznawana w Niemczech za obszar podwyższonego ryzyka. Oznacza to, że osoby przekraczające granicę będą musiały poddać się nowym obowiązującym restrykcjom.

W graniczącej z powiatem zgorzeleckim Saksonii nadal obowiązuje saksońskie rozporządzenie w sprawie kwarantanny wynikającej z ryzyka zakażenia koronawirusem (Regulacja kwarantanny koronaawirusowej). Z obowiązku kwarantanny zwolnione są m.in. osoby wjeżdżające do Saksonii z obszarów ryzyka, które regularnie przekraczają granicę między miejscem zamieszkania a miejscem pracy (osoby dojeżdżające do pracy przy granicy) lub ich pobyt w Niemczech trwa krócej niż 24 godziny.

W Niemczech jest 16 krajów związkowych (landów) i to władze krajów związkowych ustalają szczegółowe przepisy dotyczące kwarantanny.

Przed przyjazdem do Niemiec warto zapoznać się z przepisami obowiązującymi w docelowym landzie: Badenia-Wirtembergia, BawariaBerlin, Brandenburgia, Brema, Dolna SaksoniaHamburg, Hesja, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Nadrenia Północna-Westfalia, Nadrenia-Palatynat, Saara, Saksonia, Saksonia-Anhalt, Szlezwik-Holsztyn, Turyngia. Ogólne informacje po polsku dostępne są na stronie gov.pl.

 

Unia Europejska Banner