Podsumowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za rok 2023
Podsumowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za rok 2023
Kategoria: Aktualności
3.01.2024
Godz: 08:33
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która umożliwia obywatelom wskazanie Policji występujących zagrożeń w otoczeniu ich miejsca zamieszkania. Na terenie powiatu zgorzeleckiego w 2023 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa odnotowano 1378 zagrożeń. To o prawie 500 zgłoszeń więcej niż w roku poprzednim. Podczas weryfikacji zagrożeń funkcjonariusze potwierdzili 603 zgłoszenia, nie potwierdzono 660, 109 zostało uznanych jako żart/pomyłka, 142 zgłoszenia wyeliminowano.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za rok 2023. Każde zgłoszenie naniesione na mapie było szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Statystyka wskazuje, że w ubiegłym roku zgłoszeń naniesionych na mapę było aż 1378. Policjanci potwierdzili 603 z tych zgłoszeń, z czego 142 zostało wyeliminowanych.

W przypadku zagrożeń związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym na mapie zaznaczano 416 przypadków nieprawidłowego parkowania. 320 razy przekroczono dozwoloną prędkość. Kolejną grupę zgłoszeń stanowiły takie kategorie jak: spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych w ilości 140, niewłaściwa infrastruktura drogowa w ilości 139 oraz dzikie wysypiska śmieci, które zostały zaznaczone 114 razy.

Policjanci zachęcają do korzystania z tego narzędzia, które wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa w naszym powiecie.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania zdarzeń o charakterze nagłym (interwencyjnym). W przypadku potrzeby zgłoszenia takiego zdarzenia należy skorzystać z numeru alarmowego 112.

Link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa poniżej.

 https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Źródło: kom. Agnieszka Goguł Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner