Pokaż psom ze schroniska wiosnę
Pokaż psom ze schroniska wiosnę
Kategoria: Aktualności
23.02.2023
Godz: 09:38
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

W Schronisku Dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej czuć już wiosnę! Dodatnie temperatury sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu, a to oznacza, że bezdomne pieski mają więcej okazji do wyjścia ze swych kojców. Korzystając z ładnej pogody pracownicy schroniska wyprowadzają podopiecznych na wybiegi, na których jest dużo przestrzeni do biegania i wiele psów może tam zrealizować swoje podstawowe potrzeby jakimi są ruch, eksploracja terenu, zabawy. Jednak nie wszystkim mieszkańcom schroniska to wystarczy, wielu z nich jest spragnionych kontaktu z człowiekiem.

Dzięki wolontariuszom i osobom odwiedzającym schronisko czworonogi mogą cieszyć się ze spacerów w towarzystwie ludzi. Obecnie pod opieką schroniska są 94 psy. Aby wyprowadzić jednego z nich należy ubrać się w wygodny strój, przyjechać do schroniska w godzinach otwarcia (codziennie oprócz wtorków w godzinach 11.00-16.00), podpisać w biurze oświadczenie, a pracownicy już zatroszczą się o to, by dobrać odpowiedniego zwierzaka, tak aby spacer był przyjemnością dla obojga.

Zachęcamy do takiej formy aktywności wszystkich miłośników zwierząt oraz całe rodziny z dziećmi. Ruch to zdrowie, zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt, a przy okazji może jakiś mieszkaniec schroniska skradnie czyjeś serce i zakończy się to adopcją?

Źródło: Schronisko Dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej

Unia Europejska Banner