Policyjne podsumowanie tygodnia
Policyjne podsumowanie tygodnia
Kategoria: Aktualności
17.08.2022
Godz: 07:12
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 350 interwencji. Zatrzymali łącznie 27 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 9 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W okresie od 8 do 15 sierpnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 350 interwencji oraz wylegitymowali 1049 osób.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 27 sprawców przestępstw, a także 9 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 3 kierujących w stanie nietrzeźwości oraz 4 pod wpływem narkotyków. 1 kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, za co zostało mu zatrzymane prawo jazdy. 5 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów i 1 pomimo cofniętych decyzją starosty uprawnień. Na terenie powiatu doszło do 2 wypadków drogowych w których 2 osoby zostały ranne oraz doszło do 19 kolizji drogowych.

Unia Europejska Banner