Policyjne podsumowanie tygodnia
Policyjne podsumowanie tygodnia
Kategoria: Aktualności
19.06.2024
Godz: 07:40
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 294 interwencje. Zatrzymali łącznie 17 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 11 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W okresie od 10 do 16 czerwca 2024 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 294 interwencje oraz wylegitymowali 1027 osób.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 17 sprawców przestępstw, a także 11 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 6 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości i 1 pod wpływem narkotyków. 5 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów i 4 pomimo cofniętych decyzją starosty uprawnień. 1 kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, za co zostały mu zatrzymane prawa jazdy.

Na terenie powiatu doszło do 25 kolizji drogowych oraz 1 wypadku drogowego, w którym zginęła jedna osoba.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner