Policyjne podsumowanie tygodnia
Policyjne podsumowanie tygodnia
Kategoria: Aktualności
30.08.2022
Godz: 10:31
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 233 interwencji. Zatrzymali łącznie 23 osoby podejrzewane o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 11 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W okresie od 22 do 28 sierpnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 233 interwencji oraz wylegitymowali 782 osoby.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 23 sprawców przestępstw, a także 11 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 5 kierujących w stanie nietrzeźwości. 14 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów i 5 pomimo cofniętych decyzją starosty uprawnień. 3 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, za co zostały zatrzymane im prawa jazdy. Na terenie powiatu doszło do 1 wypadku drogowego w którym 1 osoba poniosła śmierć i 1 osoba została ranna oraz doszło do 25 kolizji drogowych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner