Policyjne podsumowanie tygodnia
Policyjne podsumowanie tygodnia
Kategoria: Aktualności
20.09.2022
Godz: 08:19
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 269 interwencji. Zatrzymali łącznie 30 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 11 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W okresie od 12 do 18 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 269 interwencji oraz wylegitymowali 908 osób.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 30 sprawców przestępstw, a także 11 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 7 kierujących w stanie nietrzeźwości i 2 po narkotykach. 15 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów i 3 pomimo cofniętych decyzją starosty uprawnień. 3 przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, za co zostały im zatrzymane prawa jazdy. Na terenie powiatu doszło do 1 wypadku drogowego w którym została ranna 1 osoba oraz doszło do 27 kolizji drogowych.

źródło: A. Goguł/KPP Zgorzelec

Unia Europejska Banner