Policyjne podsumowanie tygodnia
Policyjne podsumowanie tygodnia
Kategoria: Aktualności
27.09.2022
Godz: 08:24
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 238 interwencji. Zatrzymali łącznie 30 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 8 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W okresie od 19 do 25 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 238 interwencji oraz wylegitymowali 967 osób.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 30 sprawców przestępstw, a także 8 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 6 kierujących w stanie nietrzeźwości i 5 po narkotykach. 17 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów i 5 pomimo cofniętych decyzją starosty uprawnień. 1 przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, za co zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Na terenie powiatu doszło do 2 wypadków drogowych w którym 3 osoby zostały ranne, oraz doszło do 21 kolizji drogowych.

źródło: A. Goguł/KPP w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner