Policyjne podsumowanie tygodnia
Policyjne podsumowanie tygodnia
Kategoria: Aktualności
4.10.2022
Godz: 09:27
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 175 interwencji. Zatrzymali łącznie 16 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 12 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W okresie od 26 września do 2 października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 175 interwencji oraz wylegitymowali 985 osób.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 16 sprawców przestępstw, a także 12 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 2 kierujących w stanie nietrzeźwości i 1 po narkotykach. 11 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów i 6 pomimo cofniętych decyzją starosty uprawnień. 1 przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, za co zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Na terenie powiatu doszło do 26 kolizji drogowych.

źródło: A. Goguł/KPP Zgorzelec

Unia Europejska Banner