Policyjne podsumowanie tygodnia
Policyjne podsumowanie tygodnia
Kategoria: Aktualności
11.10.2022
Godz: 07:40
Redaktor: BP BP
Drukuj

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 250 interwencji. Zatrzymali łącznie 11 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 10 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W okresie od 3 do 9 października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 250 interwencji oraz wylegitymowali 850 osób.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 11 sprawców przestępstw, a także 10 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 2 kierujących w stanie nietrzeźwości. 18 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów i 4 pomimo cofniętych decyzją starosty uprawnień. 1 przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, za co zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Na terenie powiatu doszło do 1 wypadku oraz do 23 kolizji drogowych.

źródło: A. Goguł/KPP Zgorzelec

Unia Europejska Banner