Policyjne podsumowanie tygodnia
Policyjne podsumowanie tygodnia
Kategoria: Aktualności
18.10.2022
Godz: 11:33
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 303 interwencje. Zatrzymali łącznie 28 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 18 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W okresie od 10 do 16 października br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 303 interwencje oraz wylegitymowali 988 osób.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 28 sprawców przestępstw, a także 18 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 4 kierujących w stanie nietrzeźwości. 18 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów i 8 pomimo cofniętych decyzją starosty uprawnień. 1 przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, za co zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Na terenie powiatu doszło do 1 wypadku oraz do 22 kolizji drogowych.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner