Policyjne podsumowanie tygodnia
Policyjne podsumowanie tygodnia
Kategoria: Aktualności
17.05.2023
Godz: 08:45
Redaktor: BP BP
Drukuj

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 321 interwencji. Zatrzymali łącznie 29 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 21 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W okresie od 8 do 14 maja 2023 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 321 interwencji oraz wylegitymowali 1233 osoby.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 29 sprawców przestępstw, a także 21 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 8 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości i 2 kierujących pod wpływem narkotyków. 5 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów i 2 pomimo cofniętych decyzją starosty uprawnień. 1 kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h za co zabrano mu prawo jazdy.

Na terenie powiatu doszło do 1 wypadku drogowego i 26 kolizji drogowych.

źródło: A.Goguł/oficer prasowy KPP

Unia Europejska Banner