Policyjne podsumowanie tygodnia
Policyjne podsumowanie tygodnia
Kategoria: Aktualności
6.09.2023
Godz: 08:23
Redaktor: Diana Szklarek Diana Szklarek
Drukuj

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 322 interwencje. Zatrzymali łącznie 21 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 17 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W okresie od 28 sierpnia do 3 września 2023 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 322 interwencje oraz wylegitymowali 1000 osób.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 21 sprawców przestępstw, a także 17 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 4 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości i 4 pod wpływem narkotyków. 9 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów i 3 pomimo cofniętych uprawnień. 2 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h za co zostały im zatrzymane prawa jazdy.

Na terenie powiatu doszło do 2 wypadków i 23 kolizji drogowych.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner