Policyjne podsumowanie tygodnia
Policyjne podsumowanie tygodnia
Kategoria: Aktualności
19.09.2023
Godz: 08:40
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 341 interwencji. Zatrzymali łącznie 18 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 21 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W okresie od 11 do 17 września 2023 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 341 interwencji oraz wylegitymowali 908 osób.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 18 sprawców przestępstw, a także 21 osób poszukiwanychprzez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 3 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości i 2 pod wpływem narkotyków. 8 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów i 1 pomimo cofniętych uprawnień. 1 kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h za co zostały mu zatrzymane prawo jazdy.

Na terenie powiatu doszło do 1 wypadku drogowego i 25 kolizji.

źródło: A.Goguł/Oficer prasowy KPP w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner