Policyjne podsumowanie tygodnia
Policyjne podsumowanie tygodnia
Kategoria: Aktualności
26.09.2023
Godz: 09:17
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 335 interwencji. Zatrzymali łącznie 17 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 16 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W okresie od 18 do 24 września 2023 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 335 interwencji oraz wylegitymowali 917 osób.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 17 sprawców przestępstw, a także 16 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 7 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości i 2 pod wpływem narkotyków. 9 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów i 2 pomimo cofniętych uprawnień. 2 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h za co zostały im zatrzymane prawa jazdy.

Na terenie powiatu doszło do 1 wypadku drogowego i 27 kolizji.

Źródło: kom. Agnieszka Goguł Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner