Policyjne podsumowanie tygodnia
Policyjne podsumowanie tygodnia
Kategoria: Aktualności
13.03.2024
Godz: 10:50
Redaktor: BP BP
Drukuj

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 277 interwencji. Zatrzymali łącznie 16 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 13 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W okresie od 4 do 10 marca 2024 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 277 interwencji oraz wylegitymowali 800 osób.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 16 sprawców przestępstw, a także 13 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 1 kierującego, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości i 3 pod wpływem narkotyków. 8 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów i 4 pomimo cofniętych decyzją starosty uprawnień. 1 kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h za co zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Na terenie powiatu doszło do 25 kolizji drogowych.

Źródło: kom. Agnieszka Goguł Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner