Policyjne podsumowanie tygodnia
Policyjne podsumowanie tygodnia
Kategoria: Aktualności
20.03.2024
Godz: 08:03
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 328 interwencji. Zatrzymali łącznie 14 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 8 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W okresie od 11 do 17 marca 2024 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 328 interwencji oraz wylegitymowali 926 osób.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 14 sprawców przestępstw, a także 8 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 5 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości i 2 pod wpływem narkotyków. 9 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów i 3 pomimo cofniętych decyzją starosty uprawnień. 1 kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, za co zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Na terenie powiatu doszło do 21 kolizji drogowych.

Źródło: kom. Agnieszka Goguł Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner