Policyjne podsumowanie tygodnia
Policyjne podsumowanie tygodnia
Kategoria: Aktualności
10.04.2024
Godz: 10:30
Redaktor: BP BP
Drukuj

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 420 interwencji. Zatrzymali łącznie 14 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 13 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W okresie od 1 do 7 kwietnia 2024 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 420 interwencji oraz wylegitymowali 1070 osób.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 14 sprawców przestępstw, a także 13 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 4 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości i 2 pod wpływem narkotyków. 6 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów i 1 pomimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień. 3 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h za co zostały im zatrzymane prawa jazdy.

Na terenie powiatu doszło do 1 wypadku drogowego i 27 kolizji.

Źródło: kom. Agnieszka Goguł Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner