Polsko-niemiecka wystawa prac plastycznych oficjalnie otwarta
Polsko-niemiecka wystawa prac plastycznych oficjalnie otwarta
Kategoria: Aktualności
28.10.2019
Godz: 14:00
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Uroczystym wernisażem zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu otwarto wystawę prac plastycznych autorstwa Krystyny Adler i Horsta Pinkau. Dzieła prezentujące architekturę obu stron Nysy Łużyckiej – Zgorzelca, Görlitz i polsko-niemieckiego pogranicza można oglądać w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu do 24 listopada br.

Krystyna Adler mieszka w Zgorzelcu. Ukończyła studia plastyczne we Wrocławiu i Legnicy oraz filologiczne we Wrocławiu. Jest wszechstronną artystką, tworzy akwarele, grafiki, obrazy olejne. Działa w Grupie Plastyków Zgorzeleckich, uczestniczyła w wielu zbiorowych i indywidualnych wystawach w Polsce i Niemczech. Wydała tomik wierszy, ilustrowany swoimi pracami pt. Słowa i obrazy.

Horst Pinkau mieszka w Görlitz. Studiował na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie budowę maszyn, do emerytury pracował jako konstruktor. Rysowanie było i jest jego hobby, szczególnie architektura Górnych Łużyc, a w ostatnich latach coraz częściej Görlitz i Zgorzelca. Jest członkiem Górnołużyckiego Stowarzyszenia Plastyków i Saksońskiego Stowarzyszenia Architektury Ludowej oraz autorem licznych publikacji na temat architektury domów przysłupowych.

Unia Europejska Banner