Polsko-Niemiecki Dzień Spotkania w Tajemniczej Krainie Turisede

W latach 2010-2022 region wzdłuż Nysy doświadczył dużego wzrostu inwestycji. Po obu stronach rzeki w ramach projektu „Przygoda z Nysą” rozbudowano infrastrukturę turystyczną, szlaki piesze, rowerowe, konne oraz znacznie zwiększono możliwości uprawiania kajakarstwa. Wybudowano lub zmodernizowano obiekty sportu i rekreacji.

10 grudnia, na uroczyste zakończenie tego udanego projektu zapraszają powiat Görlitz, powiat Żary, nadleśnictwo Lipinki, gminy Krauschwitz, Zgorzelec, Pieńsk i Łęknica.

W Tajemniczej Krainie Turisede (dawniej Wyspa Kultury Einsiedel) czeka na 100 dzieci w wieku od 6 do 14 lat bogaty program: z grami, majsterkowaniem, zabawą, jedzeniem i atrakcjami. To niepowtarzalna okazja do zabawy na świeżym powietrzu i szansa na zawarcie nowych znajomości. Cały program został przygotowany z duchem „Przygody z Nysą” jako niemiecko-polski dzień spotkań.

Zgłoszenie bezpłatnego udziału odbywa się wyłącznie online. Zainteresowani znajdą na platformie rejestracyjnej wszystkie informacje o wydarzeniu. Zapisy do 5 grudnia! Liczy się kolejność zgłoszeń.

• Program 10 grudnia | W Tajemniczej Krainie Turisede

13:00 – zbiórka przy moście Schwimmbrücke/Nysa in Zentendorf

13:15 – wymarsz w kierunku terenu Turisede. Pierwszy poczęstunek z przekąskami, ciastem i napojami.

14:30 – 17:00 – gry i zabawy. Grupy przechodzą przez 6 stacji znajdujących się na zewnątrz: 1. młyn ze szklanymi kulkami (marmurki) – malowanie szklanych kulek oraz tor kulkowy, 2. park – zabawy terenowe, 3. młyn ze szklanymi kulkami – robienie pochodni i masek 4. park – zwierzęca runda z Turugutz 5. Turihallum – łamigłówki na ścieżce oświecenia 6. park – nocna zabawa terenowa z pochodniami

17:00 – 18:30 – ognisko z atrakcjami i zabawą –przysmaki do samodzielnego usmażenia (udział rodziców możliwy od godzimy 17:00 za dodatkową opłatą)

18:30 – zakończenie imprezy

Bezpłatny transport na miejsce wydarzenia będzie możliwy z Görlitz/ dworzec autobusowy. (Odjazd: godz. 12.00 /Powrót: godz. 18:45)

Wydarzenie dla dzieci jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona!

ZAPISY ONLINE

Pytania można kierować jan.schoenfelder@kreis-gr.de