Polsko – ukraiński poranek poetycki z twórczością Wisławy Szymborskiej
Polsko – ukraiński poranek poetycki z twórczością Wisławy Szymborskiej
Kategoria: Aktualności
24.05.2022
Godz: 14:37
Redaktor: BP BP
Drukuj

24 maja br. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się polsko – ukraiński poranek poetycki z twórczością Wisławy Szymborskiej – polskiej poetki, eseistki i felietonistki, która w roku 1996 otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. Naczelnym tematem poezji Szymborskiej było życie ludzkie we wszystkich jego przejawach, dlatego w swojej twórczości poruszała sprawy ważne, filozoficzne, związane z egzystencją człowieka i jego miejscem w świecie.

Organizatorem uczty poetyckiej była Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu, na czele z Panią Dyrektor Krystyną Radziętą. Wiersze Wisławy Szymborskiej w obu językach czytali zarówno polscy jak i ukraińscy uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu oraz Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu.

W wydarzeniu wziął udział Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik, który czynnie uczestnicząc w poranku poetyckim, przeczytał jeden z utworów Wisławy Szymborskiej.

Gratulujemy organizatorom projektu oraz uczniom, za dostarczenie publiczności pięknych, estetycznych wrażeń, a także wiedzy z zakresu biografii słynnej polskiej poetki.

Unia Europejska Banner