Pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy. Potrzeby są ogromne
Pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy. Potrzeby są ogromne
Kategoria: Aktualności
4.11.2022
Godz: 12:06
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Z powodu toczącej się na Ukrainie wojny wiele rejonów kraju jest całkowicie pozbawionych dostaw prądu, bądź  jest on dostępny tylko w określonych godzinach. Dlatego staramy się pomagać, tam gdzie jest to możliwe i tam gdzie można dotrzeć z pomocą. Dzięki Państwa zaangażowaniu udało nam się zebrać ciepłe czapki, rękawiczki, bieliznę, leki na przeziębienie, gorączkę oraz żywność.  

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Dyrektor oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie, którzy w lutym przekazali dary zebrane przez mieszkańców Sulikowa i okolic. Hojność darczyńców była tak duża, że jeszcze możemy pomóc, wysyłając je teraz w rejon, gdzie toczy się wojna. Jak zawsze pomoc otrzymaliśmy również od mieszkańców Jeleniej Góry, którzy wspierają każdą naszą akcję. Dziękujemy anonimowemu darczyńcy, który podarował agregat. W niedzielę sprzęt wyjechał już w do żołnierzy na linię frontu pod Bachmut. Dziękujemy również za wsparcie finansowe, podarowane przez anonimowego darczyńcę, a także Parafię św. Bonifacego w Zgorzelcu.

Aktualnie trwa zbiórka darów zarówno dla żołnierzy, jak i ludności cywilnej. Potrzeby wciąż są ogromne. Na ten moment niezbędne są kuchenki turystyczne z paliwem, termofory, które trafią do mieszkańców wsi i miasteczek. Trwa również zbiórka finansowa na agregaty, które są niezbędne na pozbawionej prądu Ukrainie.

Nie zapominamy również o innych potrzebujących. W najbliższą sobotę (05.11.2022 r.) przekażemy dla domów dziecka w Polsce i na Ukrainie ciepłe ubrania oraz zabawki.

Wszystkie osoby oraz instytucje, które chciałby wesprzeć nasze działania i pomoc zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 604 51 46 62 lub na maila dziewczynyzokrzei@wp.pl .

Nasz magazyn mieści się przy ul. Bohaterów II AWP 8A obok parkingu koło Policji.

Dziękujemy – Dorota Tyniec

Źródło: Dorota Tyniec

Unia Europejska Banner