Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego

W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie starostów Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego, w którym udział wziął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

Głównym tematem poruszonym podczas posiedzenia była sytuacja szpitali powiatowych związana z  walką z koronawirusem i pogarszającą się sytuacją epidemiczną na terenie powiatu oraz terenie Województwa Dolnośląskiego.

Ponadto dzisiejsze spotkanie było okazją do rozmowy z przedstawicielem Banku Gospodarstwa Krajowego i pozyskania informacji dotyczących współpracy pomiędzy BGK a Jednostkami Samorządu Terytorialnego w ramach programu “Polski Ład”.

Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego jest okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy starostami, którzy na co dzień kierują samorządami powiatowymi.