Posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zgorzelcu
Posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zgorzelcu
Kategoria: Aktualności
19.03.2021
Godz: 11:58
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

W dniu 18.03.2021r. w Komendzie Powiatowej PSP w Zgorzelcu odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zgorzelcu.

W posiedzeniu udział wzięło 10 spośród 12 członków zarządu, w tym Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu, mł. bryg. Artur Czułajewski.

Spotkanie, odbyło się w sposób tradycyjny z zachowaniem zasad ścisłego reżimu sanitarnego i poświęcone w głównej mierze było omówieniu i przyjęciu wytycznych w zakresie przeprowadzenia kampanii sprawozdawczo-wyborczej szczebla gminnego i powiatowego Związku OSP RP. Z uwagi na kończącą się w tym roku 5-letnią kadencję obecnego Zarządu, podjęto stosowne uchwały w zakresie składu ilościowego Zarządu Oddziału Powiatowego kadencji 2021-2025 oraz terminu zwołania V Zjazdu Powiatowego Związku OSP RP w Zgorzelcu, który ustalono na dzień 04 grudnia 2021r.

Podczas spotkania omówiono także sprawy bieżące w zakresie funkcjonowania jednostek OSP na terenie powiatu, ustalono zasady organizacji tegorocznych powiatowych obchodów Dnia Strażaka oraz XI Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP powiatu zgorzeleckiego.

Było to jedno z ostatnich posiedzeń Zarządu tej kadencji – skład  tego Zarządu zatwierdzony został uchwałą IV Zjazdu ZOP, który odbył się 04 listopada 2016 w miejscowości Łowin, gm. Sulików. W jego skład wchodzi 10 przedstawicieli jednostek OSP z 6 Gmin Powiatu Zgorzeleckiego (na ternie których funkcjonują jednostki OSP), oraz 2 osoby reprezentujące instytucje współpracujące ze Związkiem OSP RP na szczeblu powiatu.

źr./fot: Grzegorz Fleszar

Unia Europejska Banner