Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Kategoria: Aktualności
17.10.2023
Godz: 15:20
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Wczoraj 16 października 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu odbył się Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wziął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Przewodnicza Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska, Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Ireneusz Owsik, Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz, Zastępca Wójta Gminy Zgorzelec Marek Wolanin oraz dyrektorzy, księża, komendanci i kierownicy wielu instytucji, spółek i zakładów działających na terenie powiatu zgorzeleckiego, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele, pracownicy i uczniowie szkoły.

Po uroczystym wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymnu państwowego, wszystkich zaproszonych gości serdecznie przywitała dyrektor ZSZiL w Zgorzelcu Marta Topolnicka oraz Wicedyrektor ds. dydaktycznych Wojciech Warszawski. 

Podczas uroczystości głos zabrał Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, który podziękował pedagogom i pracownikom oświaty oraz podkreślił, jak ważna jest rola nauczycieli w wychowaniu i kształceniu nowych pokoleń.

„Pani Dyrektor, Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, Droga Młodzieży, chciałbym podziękować wszystkim, tym którzy codziennie stają przed tablicą, rozwiązują równanie trzeciego stopnia, mówią o prawach Newtona, mówią o tym, co się wydarzyło 200, 300, 400 lat temu, mówią o tym, jak położyć cegłę, czy jak podłączyć gniazdko. Z tego miejsca bardzo serdecznie chciałbym podziękować. I zawsze prosić o jeszcze. Dzisiaj jest święto, ale jutro znowu staniecie przed tablicą. Znowu będziecie uczyli nasze wszystkie, wspólne dzieci. Bo te dzieci, ta młodzież jest nasza. Kłaniam się Wam nisko i jednocześnie zazdroszczę, ponieważ macie wielki przywilej uczenia. Nie pamięta się o wodzach, nie pamięta się o bardzo wielu innych ludziach, ale nauczyciele zostają.”

W czasie uroczystości Starosta Zgorzelecki oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego wręczyli 17 nauczycielom oraz 7 dyrektorom jednostek, których organem prowadzącym jest powiat zgorzelecki, Nagrody Starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2023 r.

W dalszej części akademii odbyły się występy wokalne młodzieży oraz prezentacja zdjęć i historii wszystkich szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Zgorzelecki. Wiele nastrojowych piosenek wykonanych przez uczniów stworzyło niepowtarzalny nastrój.

O część gastronomiczną i obsługę gości zadbali uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu.

Unia Europejska Banner