Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS STOP AIDS
Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS STOP AIDS
Kategoria: Aktualności
12.04.2024
Godz: 13:11
Redaktor: BP BP
Drukuj

Wczoraj 11 kwietnia br., wzorem lat ubiegłych, odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem „STOP AIDS” skierowana dla uczniów szkół powiatu zgorzeleckiego.

Do konkursu, który odbył się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu zgłosiło się 17 uczniów z 6 szkół ponadpodstawowych powiatu zgorzeleckiego. Organizatorem Powiatowego konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Zgorzelcu wraz z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu. Uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli.

W wydarzeniu uczestniczyli: Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu Monika Listwan oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu Andrzej Kellner.

Celem Konkursu było poszerzenie zakresu wiedzy o HIV/AIDS, kształtowanie właściwych zachowań oraz postaw wśród młodzieży. Uświadomienie, że HIV i inne zakażenia mogą dotyczyć każdego – bez względu na wiek, płeć, orientację seksualną, religię, rasę czy status społeczny.

W oczekiwaniu na wyniki komisji konkursowej, uczniowie ZSP w Zgorzelcu przygotowali występ artystyczny pod nazwą: „Zapobiegaj AIDS” oraz poczęstunek.

W rywalizacji o miejsce drugie i trzecie, uczniowie rozegrali dogrywkę.

Wyniki Konkursu:

  • I Miejsce zajął Jakub Cepowski – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu,
  • II Miejsce zajął Igor Rogojsza – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu,
  • III Miejsce zajął Filip Kłusak – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Unia Europejska Banner