Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS STOP AIDS
25.04.2023
Godz: 07:36
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov

19 kwietnia br., wzorem lat ubiegłych, odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem „STOP AIDS” skierowana dla uczniów szkół powiatu zgorzeleckiego.

Do konkursu, który odbył się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu zgłosiło się 16 uczniów z 5 szkół ponadpodstawowych. Organizatorem Powiatowego konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Zgorzelcu wraz z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu. Uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli. Zadania były podzielone na 3 części: pytania testowe, pytania otwarte oraz pytania typu: Prawda/Fałsz. Test trwał 45 minut.

Celem Konkursu było podniesienie wiedzy, kształtowanie właściwych zachowań i postaw o HIV/AIDS. Uświadomienie, że HIV i inne zakażenia mogą dotyczyć każdego – bez względu na wiek, płeć, orientację seksualną, religię, rasę czy status społeczny.

W oczekiwaniu na wyniki Komisji Konkursowej miał miejsce występ artystyczny pod nazwą: „W życiu jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie”. Lunch oraz występ artystyczny przygotowali uczniowie ZSP w Zgorzelcu.

Wyniki Konkursu:

• I Miejsce zajął Igor Rogojsza – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu, który otrzymał Smartwatcha.
  • II Miejsce zajął Jakub Cepowski – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu, który otrzymał bezprzewodowe słuchawki.
  • III Miejsce zajął Kacper Płatkowski – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni, który otrzymał głośnik bezprzewodowy. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy.

Nagrody wręczali: Przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu Monika Listwan oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu Andrzej Kellner.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Źródło: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner