Propagowanie działań proekologicznych na terenie powiatu zgorzeleckiego
12.03.2024
Godz: 11:35
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov

Powiatowe Koło Pszczelarzy w Zgorzelcu w zeszłym roku po raz kolejny wzięło udział w projekcie „Propagowanie działań proekologicznych poprzez wspomaganie działań zmierzających do zwiększenia populacji i kondycji zdrowotnej pszczół na terenie Powiatu Zgorzeleckiego”. Dofinansowania udzieliło Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu. W ramach projektu zostały zakupione różne odmiany krokusa wiosennego, które pszczelarze posadzili na terenie powiatu zgorzeleckiego.

Krokusy zakwitają już w marcu i są bardzo dobrym źródłem cennego nektaru. Warto podkreślić, że pyłek krokusów zaliczany jest to najcenniejszych pod względem zawartości substancji odżywczych. Pszczoły będą mogły wykorzystać kilka ciepłych dni w marcu i zebrać bardzo cenny pyłek z krokusów, który pozwoli przetrwać im trudne nadchodzące zimne dni. Pyłek ten jest niezbędny do prawidłowego rozwoju rodziny pszczelnej, szczególnie na wiosnę.

Unia Europejska Banner