Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
2.09.2022
Godz: 08:35
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov

1 września br. uroczyście rozpoczęto rok szkolny 2022/2023.

Dyrektorzy powitali nowych uczniów oraz tych, którzy w roku 2022/2023 będą kontynuować naukę w naszych szkołach średnich. 2658 uczniów szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Zgorzelecki, przywitało dziś nowy rok szkolny, a 940 spośród nich po raz pierwszy zasiądzie w ławkach szkół ponadpodstawowych.

W uroczystościach udział wzięły władze Powiatu Zgorzeleckiego – Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik, a także Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Bogusława Witkowska.

Dyrektorom życzymy owocnej pracy oraz aby wspólne działania przyniosły oczekiwane efekty. Nauczycielom życzymy wytrwałości i niesłabnącego zaangażowania w proces edukacyjny młodzieży, pracownikom administracji satysfakcji z pracy, a uczniom zapału do nauki oraz aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji.

Unia Europejska Banner