Ruszają zapisy do projektu Kindermiasto Zgorlitz 2021
Ruszają zapisy do projektu Kindermiasto Zgorlitz 2021
Kategoria: Aktualności
8.06.2021
Godz: 08:08
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Tego lata po raz kolejny odbędzie się polsko-niemiecki projekt Kindermiasto Zgorlitz. Kindermiasto to miasto w całości zaprojektowane dla dzieci i przez nie zarządzane. Dzieci mogą się w nim wypróbować w różnych zawodach, takich jak stolarstwo, dziennikarstwo, czy też piekarstwo. Młodzi mieszkańcy zarabiają przy tym własne pieniądze, które mogą wykorzystać na miejscu, na przykład kupując produkty wytworzone w miasteczku, czy też płacąc za usługi, z których korzystają w czasie wolnym. Codziennie młodzi mieszkańcy Kindermiasta spotykają się na zebraniu, podczas którego dyskutują o codziennych sprawach i zasadach obowiązujących w Kindermieście.

Kindermiasto jest projektem wyjątkowym ze względu na swój międzynarodowy, polsko-niemiecki charakter. Wymiana i spotkanie odbywa się tu nie tylko między polskimi i niemieckimi uczestni(cz)kami, ale także między wszystkimi zaangażowanymi w projekt, w tym wolontariusz(k)ami z różnych krajów.

Do odkrywania w formie zabawy dorosłego świata zapraszamy polskie i niemieckie dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Miasto w miniaturowej formie działać będzie w dniach 17-20.08. oraz 23-26.08.2021, od godziny 9 do 16 na terenie Hirschwinkelturnhalle w Görlitz (adres: Am Hirschwinkel 16, 02826 Görlitz).

źródło: Magdalena Zielińska-König, Meetingpoint Music Messiaen

Unia Europejska Banner