Ślubowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
Ślubowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
Kategoria: Aktualności
13.09.2021
Godz: 13:38
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

W niedzielę 12 września br. na boisku w Gronowie odbyło się ślubowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Zgorzelec.

Ponad 50 dzieci z MDP Radomierzyce, Sławnikowice, Gronów i Trójca złożyło uroczyste ślubowanie by zostać pełnoprawnym członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. „Młodzi strażacy” otrzymali legitymację członkostwa MDP, a 21 członków otrzymało odznaczenia za dotychczasowe osiągnięcia.

Drużynę powołuje się w celu szerszego zainteresowania młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP. Drużyna stanowi integralną część składową jednostki OSP i realizuje jej uchwały.

W uroczystości uczestniczyli Samorządowcy w tym Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Sołtysi oraz rodzice dzieci z MDP.

Podczas uroczystości swoje jubileusze X-lecia działalności świętowało Stowarzyszenie  „Samarytanie ze Sławnikowic i Gronowa”.

Członkowie zadbali o poczęstunek dla przybyłych gości, jubileusz uświetniły występy zespołów śpiewaczych – Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa oraz Kwiatowianki z Żarskiej Wsi.

Unia Europejska Banner