Ślubowanie pierwszoklasistów w LO im. Braci Śniadeckich
Ślubowanie pierwszoklasistów w LO im. Braci Śniadeckich
Kategoria: Aktualności
20.09.2023
Godz: 13:27
Redaktor: BP BP
Drukuj

Wczoraj 19 września 2023 r. Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu obchodziło Święto Patronów Szkoły, czyli Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Uzupełnieniem tego szczególnego wydarzenia było ślubowanie uczniów klas pierwszych, a tym samym włączenie ich w grono społeczności szkolnej.

Ślubowanie i przyrzeczenie uczniów klas pierwszych to uroczysta chwila, która symbolizuje początek nowego etapu w życiu młodych ludzi. To moment, w którym uczniowie wyrażają swoją gotowość do nauki, rozwoju osobistego, oraz przestrzegania wartości, które są istotne w szkole i społeczeństwie.

Wszystkich zaproszonych gości serdecznie przywitała Dorota Chitruń Dyrektor Liceum, która dodatkowo przypomniała historię szkoły, podkreślając jej znaczenie i rangę dla powiatu.

W części oficjalnej swoje wystąpienie wygłosił również Starosta Zgorzelecki, który wskazał istotną rolę nauczycieli w dziejach historii oraz życzył uczniom klas pierwszych, by nawiązane przyjaźnie oraz odkryte pasje w czasie edukacji w LO im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu stanowiły cenne źródło radości i satysfakcji z osiągniętych sukcesów.

W uroczystościach uczestniczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Członek Zarządu Powiatu Krystyna Radzięta.

Unia Europejska Banner