Spotkanie wigilijne w powiecie zgorzeleckim
15.12.2023
Godz: 12:12
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov

Początek grudnia i okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowych spotkań z lokalną społecznością. Z tej okazji na terenie powiatu zgorzeleckiego w tym tygodniu odbyły się pierwsze spotkania wigilijne w przedświątecznej atmosferze.

W środę 13 grudnia br. w Domu Pomocy Społecznej “Jędrek” w Opolnie Zdroju odbyło się spotkanie opłatkowe wszystkich pracowników placówki. W uroczystości na zaproszenie dyrektor DPS “Jędrek” Pani Sylwii Puty-Świercz uczestniczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Ireneusz Owsik. Kolejne uroczystości wigilijne odbyły się 14 grudnia. W spotkaniu zorganizowanym przez członków Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i życzliwych oraz Eurocentrum Kobiet w Zgorzelcu udział wziął Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Ireneusz Owsik. W uroczystości z okazji zbliżających się świąt, które zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Diabetyków i Aktywnych Seniorów uczestniczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

Starosta Zgorzelecki oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego złożyli serdeczne życzenia świąteczne gościom i podziękowali za zaangażowanie w pracę na rzecz lokalnej społeczności, a na ręce Prezesów Stowarzyszeń oraz Dyrektor DPS przekazali świąteczne prezenty.

Podczas wszystkich uroczystości był czas na rozmowy, noworoczne życzenia, przypomnienie polskich, świątecznych tradycji, wspólne modlitwy i śpiewanie kolęd oraz pyszne, tradycyjne, wigilijne potrawy. Bez wątpienia to był magiczny czas, który obfitował w serdeczność, ciepło i radość ze wspólnego świętowania.

Unia Europejska Banner