Starosta Zgorzelecki wręczył stypendia uczniom Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu
Starosta Zgorzelecki wręczył stypendia uczniom Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu
Kategoria: Aktualności
21.09.2022
Godz: 13:24
Redaktor: BP BP
Drukuj

Dzisiaj 21 września br., Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński wręczył stypendia uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022. Nagrodzono 26 uczniów, którzy spełnili warunki zawarte w regulaminie udzielania Stypendium Starosty Zgorzeleckiego tj.
• osiągnęli średnią ocen na świadectwie promocyjnym lub ukończenia szkoły co najmniej 5.00
• byli laureatami co najmniej na szczeblu wojewódzkim konkursów i olimpiad przedmiotowych i zawodowych oraz średnia jego ocen nie była niższa niż 4,00.

Starosta Zgorzelecki pogratulował stypendystom osiągniętych wyników oraz złożył na ich ręce życzenia, by dotychczasowe osiągnięcia szkolne stały się źródłem kolejnych i inspirowały do realizacji nowych pomysłów oraz ambitnych planów.

Po uroczystości rozdania stypendiów, Starosta Zgorzelecki uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami samorządu szkolnego.

W roku szkolnym 2021/2022 zgodnie z Uchwałą Nr VIII/73/2007 Rady Powiatu Zgorzeleckiego z dnia 26 kwietnia 2007 roku, łącznie nagrodzonych zostanie 101 uczniów szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Zgorzelecki. W kolejnych dniach stypendia otrzymają uczniowie ZSZiL w Zgorzelcu, ZSP w Zgorzelcu oraz ZSZ w Bogatyni.

Gratulujemy sukcesów wszystkim stypendystom i życzymy dalszej wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz nowych umiejętności w rozpoczętym roku szkolnym.

Unia Europejska Banner