Strategiczne projekty dla Powiatu Zgorzeleckiego
Strategiczne projekty dla Powiatu Zgorzeleckiego
Kategoria: Aktualności
28.02.2024
Godz: 08:16
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

26 lutego 2024 r. członkowie Komitetu Sterującego Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Zachodniego Obszaru Funkcjonalnego na spotkaniu, które odbyło się w Bolesławcu podjęli uchwałę w sprawie listy projektów strategicznych instrumentu terytorialnego ZIT ZOF do realizacji  w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027. Powiat Zgorzelecki reprezentował Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

Lista projektów strategicznych dotyczących: opieki społecznej, edukacji, zwiększenia efektywności energetycznej budynków publicznych, bioróżnorodności, mobilności miejskiej, rozwoju terytorialnego – turystyka, kultura, przestrzeń publiczna obejmuje 99 projektów na łączną kwotę dofinansowania 287 809 930 zł.

Na ww. posiedzeniu przyjęto następujące projekty wnioskowane przez Powiat Zgorzelecki:

Lista podstawowa:

  • Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych Powiatu Zgorzeleckiego – etap I (termomodernizacja Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu).
  • Od teorii do praktyki II – poprawa efektywności kształcenia zawodowego w Powiecie Zgorzeleckim dla Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu.

Lista rezerwowa:

  • Modernizacja kompleksu boisk przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu
  • Od teorii do praktyki III – poprawa efektywności kształcenia zawodowego w Powiecie Zgorzeleckim dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu i Zespołu szkół Zawodowych w Bogatyni

Projekty zostaną ujęte w Strategii ZIT ZOF, poddane konsultacjom społecznym oraz procedurze strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.

Unia Europejska Banner