Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ze Zgorzelca jadą z pomocą do Grecji
Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ze Zgorzelca jadą z pomocą do Grecji
Kategoria: Aktualności
9.08.2021
Godz: 15:22
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Ze Zgorzelca wyjechało pięciu strażaków, ze sprzętem ujętym w module GFFFV. Nasi strażacy jadą do Grecji nośnikiem kontenerowym w skład którego wchodzi kontener kwatermistrzowski i kontener sanitarny oraz samochód transportowy. Zgorzelec jako jedna z kilkunastu komend w województwie ujęta jest w module GFFFV Wrocław, to angielski skrót oznaczający Ground Forest Fire Fighting using Vehicles – moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów. Strażacy ze Zgorzelca odpowiadać będą za zaplecze logistyczne, namioty noclegowe, kontener sanitarny z umywalkami i prysznicami.

W związku z pożarami lasów w Grecji, poprzez ERCC (Emergency Response Coordination Centre) otrzymano zapotrzebowanie na pomoc ratowniczą w postaci modułów GFFFV.

W odpowiedzi na prośbę Grecji, nasz kraj skieruje do walki z pożarami siły i środki Państwowej Straży Pożarnej tj. dwa moduły GFFFV z Wrocławia i Poznania – 143 ratowników, 46 pojazdów (samochody gaśnicze, specjalne, dowodzenia i łączności, kontenery, quady, busy , autobusy i przyczepy), .W skład modułu GFFFV Poznań i Wrocław weszły również siły i środki z woj.: mazowieckiego, małopolskiego i łódzkiego.

Zakończenie misji przewidziano na 23 sierpnia br.

Źródło: Zespół prasowy KG PSP, KP PSP Zgorzelec

Zdjęcia: st.kpt.Andrzej Mańkowski, KW PSP Wrocław

Unia Europejska Banner