Strażacy z OSP W Czerwonej Wodzie podsumowali rok działalności
Strażacy z OSP W Czerwonej Wodzie podsumowali rok działalności
Kategoria: Aktualności
29.03.2022
Godz: 07:57
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Dnia 26.03.2022 r. w Domu Kultury w Czerwonej Wodzie odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwonej Wodzie za 2021 rok. Spotkanie rozpoczął Prezes OSP w Czerwonej Wodzie druh Robert Koncur. Po przywitaniu gości i wręczeniu odznaczeń przystąpiono do sprawozdania z działalności.

Jednostka uczestniczyła w 72 zdarzeniach, w tym 21 pożarach, 37 miejscowych zagrożeniach, 11 wypadkach komunikacyjnych, trafiły się też 3 alarmy fałszywe.

W dniu zebrania stan osobowy to 57 druhów w tym 3 kobiety, a MDP liczy 34 osoby.

Przedstawiono również sprawozdanie finansowe, sprawozdanie komisji rewizyjnej oraz plany na 2022 rok. Wręczono też upominki najbardziej aktywnym strażakom w 2021 roku.

Zarządowi OSP jednogłośnie udzielono absolutorium za rok sprawozdawczy.

W zebraniu wzięli udział Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Szymon Mikołajczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Mariusz Wieczorek, Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu mł. bryg. Artur Czułajewski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu druh Waldemar Błauciak,, Komendant Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego w Węglińcu druh Janusz Droś, Sekretarz Gminy i Miasta Węgliniec Marcin Papla, Sołtys wsi Elżbieta Grabowska, druhny i druhowie, przyjaciele OSP oraz liczna Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Źródło/foto: OSP Czerwona Woda

Unia Europejska Banner