Sukces naszej młodzieży pożarniczej w eliminacjach wojewódzkich OTWP
Sukces naszej młodzieży pożarniczej w eliminacjach wojewódzkich OTWP
Kategoria: Aktualności
1.06.2023
Godz: 08:32
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

W poniedziałek 29 maja 2023 r. w Trzebnicy odbyły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Powiat zgorzelecki reprezentowała trójka mieszkańców Gminy Węgliniec: grupa 1 – Tomasz Kopania (SP Ruszów), grupa 2 – Emilian Wiciak (SP Ruszów), grupa 3 – Milena Stasiak (ZSP Zgorzelec). Mieliśmy jeszcze jednego reprezentanta gminy – Huberta Kopanię w grupie 3 (MDP Ruszów), który reprezentował ZSE w Bolesławcu.

Po teście pisemnym wyłoniono po pięciu uczniów w każdej grupie wiekowej do finału ustnego. W ścisłym finale w grupie drugiej dzielnie walczył Emilian Wiciak, zajmując ostatecznie piąte miejsce. Bezkonkurencyjny w grupie 3 okazał się Hubert Kopania, reprezentujący Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu, który uzyskał 14 pkt. (na 15 możliwych). Zwyciężył w swojej kategorii wiekowej i będzie reprezentował nasze województwo w ścisłym finale na szczeblu kraju. Milena, Tomek oraz Hubert są aktywnymi członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Ruszowie, a Emilian w Starym Węglińcu.

Już w najbliższy weekend (3-4 czerwca) we Wrześni rozegrany zostanie 45 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Do Wrześni (woj. wielkopolskie) wybiera się również Milena Mesjasz (SP Iłowa) z MDP Ruszów, która będzie reprezentowała w grupie 2 woj. lubuskie.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat jest to trzeci raz, kiedy to Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP w Ruszowie ma aż dwóch reprezentantów w ścisłym finale krajowym . Dla przypomnienia w roku 2018 – Miłosz Mesjasz i Maksymilian Drgas, a 2022 roku Amelia Łączna i Miłosz Mesjasz.

Serdeczne podziękowania dla opiekunów za perfekcyjne przygotowanie młodzieży do konkursu na poszczególnych etapach eliminacji. Młodzieży życzymy sukcesów w finale krajowym!

Źródło: J. Droś – Komendant Gminny OSP w Węglińcu
Foto: R. Wiciak i R. Mesjasz

Unia Europejska Banner