Sukcesy uczniów zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej
Sukcesy uczniów zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej
Kategoria: Aktualności
17.05.2021
Godz: 09:22
Redaktor: BP BP
Drukuj

Sukcesy uczniów zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej

Z radością informujemy o sukcesach muzycznych uczniów zgorzeleckiej PSM. Walter Nowak, uczeń klasy fortepianu pana Michała Błaszczyka zdobył I nagrodę podczas International Piano Competition Citta di Arona (Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Citta di Aronawe we Włoszech). Walter gra na fortepianie od 8 lat.

Aleksandra Materak, uczennica klasy gitary Katarzyny Kamkow otrzymała wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Opus 2021. Ola gra na gitarze od 8 lat.

Tomasz Drążek, uczeń klasy saksofonu Mateusza Boducha i Sławomira Koniaka zdobył III nagrodę podczas IV Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych w Wadowicach. Tomek gra na saksofonie od 4 lat.

Wszystkie konkursy z uwagi na zagrożenie epidemiczne odbywały się zdalnie, na podstawie nadesłanych nagrań. Część z nich powstała przy współpracy i z pomocą Miejskiego Domu Kultury. Szczególne podziękowania kierujemy do akustyków MDK: pana Jacka Kadłubickiego i Tomasza Szeremety.

Gratulujemy młodym muzykom, nauczycielom i rodzicom! Zapraszamy do wysłuchania konkursowych wykonań Waltera Nowaka i Aleksandry Materak

źródło: Dorota Adaszewska/PSM w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner