Światowy Dzień Konsumenta
Światowy Dzień Konsumenta
Kategoria: Aktualności
15.03.2023
Godz: 07:37
Redaktor: BP BP
Drukuj

Każdego roku, w dniu 15 marca, konsumenci obchodzą swoje święto. Światowy Dzień Konsumenta został ustanowiony w 1983 roku. Przypada on w rocznicę przemówienia wygłoszonego w 1962 roku w Kongresie USA przez prezydenta Johna Kennedy’ego, w sprawie projektu ustawy o ochronie praw konsumenta. Sformułował w nim cztery podstawowe prawa konsumentów: do informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji. Wówczas padło z jego ust stwierdzenie „konsumenci to my wszyscy”.

Z tej okazji wszystkim Konsumentom życzymy pogody ducha, dużo satysfakcji, zadowolenia z zakupów i usług, ludzkiej życzliwości oraz tego, aby prawa konsumentów były szanowane i respektowane przez przedsiębiorców.

Jednocześnie przypominamy, że w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu konsumenci mogą bezpłatnie zasięgnąć porady w sprawach konsumenckich u Powiatowego Rzecznika Konsumentów, pokój 321, tel. 75 77 61 560 pon.- pt. w godz. 7.30-15.30.

W związku z Dniem Konsumenta, informujemy że misją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest podnoszenie poziomu dobrobytu konsumentów poprzez skuteczną ochronę ich interesów i bezpieczeństwa oraz wspieranie rozwoju konkurencji, z poszanowaniem zasad otwartości i dialogu w relacjach z uczestnikami rynku.

Więcej informacji: UOKiK – Strona główna

Unia Europejska Banner