Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych
Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych
Kategoria: Aktualności
27.02.2023
Godz: 07:30
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych (NGO) – dzień, który jest okazją do uhonorowania i docenienia pracy tysięcy organizacji pozarządowych na całym świecie.

W Powiecie Zgorzeleckim obecnie funkcjonuje 408 organizacji pozarządowych, które starają się wspierać lokalną społeczność w zakresie rozwoju społecznego, ochrony praw człowieka, ochrony środowiska, edukacji, sportu, ochrony zdrowia, aktywizacji i pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami, upowszechnianiu kultury i pamięci historycznej oraz wielu innych kwestiach społecznych.

Z tej okazji wszystkim osobom zaangażowanym w działania stowarzyszeń i fundacji na terenie powiatu zgorzeleckiego dziękujemy za dotychczasową pracę i podejmowane wyzwania. Wasza praca jest nieoceniona i doceniamy wysiłek, jaki wkładacie w rozwój naszej społeczności.

Niech Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych będzie okazją do uhonorowania Waszych osiągnięć i do podkreślenia znaczenia Waszej pracy. Życzymy nieustającej motywacji do tworzenia kolejnych wartościowych projektów oraz powodzenia w przyszłych działaniach!

Unia Europejska Banner