Święto Szkoły w Zespole Szkół Zawodowych w Bogatyni
Święto Szkoły w Zespole Szkół Zawodowych w Bogatyni
Kategoria: Aktualności
12.12.2023
Godz: 14:32
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Tradycyjnie bogatyński Górnik obchodzi swoje święto w grudniu, zgodnie z górniczą tradycją i imieninami patronki św. Barbary. W tym roku nie było inaczej. 8 grudnia br. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczystości związane obchodami święta szkoły.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego szkoły i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Dyrektor szkoły Katarzyna Koman przywitała zaproszonych gości i oficjalnie rozpoczęła uroczystość.

Standardowym już elementem była część artystyczna, którą uświetniły występy artystyczne uczniów bogatyńskiego „Górnika”. Występy przeplatały się z uroczystością wręczenia szkolnych Oscarów „Belfra Roku”.

Część artystyczną tradycyjnie zakończył spektakl kabaretowy nauczycielskiej Trupy Teatralnej nA oPAk, w spektaklu pt. „Romeo i Julia nad Miedzianką”

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: w imieniu Starosty Zgorzeleckiego – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Ireneusz Owsik, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych Franciszek Wurszt, przedstawiciele grupy PGE z kopalni i elektrowni „Turów”, emerytowani nauczyciele, byli absolwenci i uczniowie szkoły.

foto: bogatynia.pl

Unia Europejska Banner