Szkolą przyszłych fryzjerów, cukierników i baristów
8.10.2020

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu trwa realizacja projektu „Praktyk dziś, zawodowiec jutro”. Szkoła otrzymała nowoczesne doposażenie, a uczniowie mogą już korzystać  z praktycznej wiedzy „mistrzów zawodu”.

Projekt „Praktyk dziś, zawodowiec jutro” to odpowiedź na indywidualnie zdiagnozowane zapotrzebowanie trzech szkół: Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu, Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni dla których organem prowadzącym jest Powiat Zgorzelecki. Projekt dedykowany jest 671 uczniom i 31 nauczycielom. Efektem wsparcia będzie nabycie oraz podniesienie przez uczniów kompetencji i umiejętności oczekiwanych przez pracodawców regionalnego rynku pracy.

Za główne formy wsparcia obrano realizację staży zawodowych, organizację warsztatów i kursów specjalistycznych, doposażenie pracowni zawodowych oraz działania ukierunkowane na doskonalenie zawodowe nauczycieli. Wszystkie formy będą realizowane na każdym ich etapie w ścisłej współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym w tym przede wszystkim z pracodawcami.

Cykl szkoleń realizowany przez UPEMI – organizację posiadającą bogate doświadczenie w zakresie kojarzenia szkół z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

W ostatnich tygodniach uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu odbyły się już szkolenia z barmaństwa, warsztaty baristyczne, kuchni molekularnej, warsztaty cukiernicze oraz strzyżenia i stylizacji fryzur.

Wkrótce odbędą się także szkolenia zawodowe dla logistyków oraz uczniów kształcących się w branży budowlanej.