Technikum im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu otrzymało tytuł „Srebrnej Szkoły 2024”!
Technikum im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu otrzymało tytuł „Srebrnej Szkoły 2024”!
Kategoria: Aktualności
16.01.2024
Godz: 07:40
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

W 26. edycji Rankingu Liceów i Techników, Perspektywy analizowały wyniki 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu (szkoły, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej).

Ranking Liceów i Techników Perspektywy jest oparty wyłącznie na obiektywnych i mierzalnych danych pochodzących ze źródeł zewnętrznych (baza SIO, dane dotyczące wyników egzaminu maturalnego z OKE, dane z komitetów głównych olimpiad przedmiotowych). Kryteria Rankingu Techników 2024 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Spośród 74 dolnośląskich techników Technikum im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu zajęło 8 lokatę w województwie dolnośląskim, a w rankingu ogólnopolskim 165 pozycję na 1231 techników, które spełniły kryteria.

To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: ZSZiL w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner